Świąteczny czas

Za nami już dziewiąte Wigilijne Spotkanie. Świąteczne życzenia złożyli białostoczanom metropolita białostocki arcybiskup Edward Ozorowski, reprezentujący prawosławnego arcybiskupa Jakuba ksiądz Adam Sawicki oraz prezydent  Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego.

Najważniejsze to spotkanie, podanie ręki drugiemu człowiekowi – mówił ojciec Edward.

Kolędy zaśpiewali:

Młodzieżowy chór Winnica z Katedry Białostockiej,

Dziecięcy chór z ZSN im. Świetych Cyryla i Metodego w   Białymstoku,

Prawosławny chór męski z par. Św. Jerzego,

Chór Totus Tuus,

Prawosławny Chór młodziezowy par. Św. Eliasza,

Dzieci i młodzież z Klubu Kaktus oraz Szkoła Estradowa im. Anny German.

Potrawy wigilijne przygotowali:

KASOL – 18 000 szt. pierogów,

PSS SPOŁEM – 1000 bochenków chleba,

Sieć Restauracji Chili Pizza – 800 kg bigosu i 300 kg śledzia,

DB SCHENKER i Hotel Knieja-Supraśl – rybę smażoną, rybę po grecku, sałatkę jarzynową, śledź,

Best Western Hotel Cristal – będzie odgrzewał bigos,

i wiele indywidualnych osób bez pomocy i poświęcenia czasu by się nic nie udało tj.

DRES  CUT stroje aniołków,

Firma KEWLAR przekazała jednorazówki na to wyjątkowe spotkanie.

Obejrzyj film z Wigilijnego Spotkania.

A z uprzejmości, otwartości i wielkiej gościnności Pana Prezesa Hotelu Royal & SPA  nasi soliści ogrzewali się i pili ciepłą herbatę. Aniołki przebierały się w sali  należącej do Białostockiego Kuratorium Oświaty za co jesteśmy ogromnie wdzięcznni.

Wolontariusze z firmy DB SCHENGER oraz Harcerze z Samodzielnego Białostockiego patrolu wędrowniczego Termopile (ZHR) włączyli się do wigilijnego spotkania.

Liczymy na Was wszystkim w przyszłym roku.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego wyjatkowego spotkania. Bóg Zapłać.

Co nas jeszcze czeka ?

Pakowanie paczek i rozwożenie je do domów dzieci zamieszkałych w gminach województwa podlaskiego oraz wydawanie pomocy żywnościowej.

Pasterka na Proletariackiej.

W pierwszy i drugi Dzień Świąt Msza Święta na Proletariackiej o godz. 11:15.